| Frumosul345 a întrebat:

Bună TPU cum as putea sa conduc un atv 125cc pe drum public ma refer la permisul de conducere sau atestat menționez ca am 15 ani as dori și părerea unui polițai dacă se poate

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru acel ATV ai nevoie de permis de conducere de categoria B1, acesta se poate obtine doar de la 16 ani, dupa ce ai facut o scoala de conducere (se poate incepe la 15 ani si luni) si ai reusit la probele teoretica si practica.

1 răspuns: