| JsFr_Alex_1995 a întrebat:

Am cumpărat o mașina secund hand de la o persoana din Teleorman. Am făcut contractele de vânzare cumpărare, vanazatorul mi-a pus la dispoziție certificatul fiscal toate bune. Greșeală mea a fost faptul ca mașina am trecut-o pe numele mamei mele, fără sa știu ca aceasta are datorii la ANAF. Țin sa precizez faptul ca, încă nu am fost cu mama sa o înregistreze pe numele ei nici la ANAF nici la DRPCIV. Deci practic, am contractele semnate, am actele mașinii doar ca nu am fost sa o înregistreaz. Întrebarea mea este, dacă eu vreau acum sa vând mașina unei alte persoane, pot merge la vechiul proprietar de unde am luat mașina in Teleorman sa fac alte contracte și acesta din urma sa scoată încă un certificat fiscal?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu poti merge dar nu rezolvi nimic daca fostul proprietar nu este de acord, el nu este obligat sa incheie un nou contract.