| Revolution a întrebat:

Am domiciliul in Prahova iar permisul de conducere l-am obtinut in judetul Brasov, unde la vremea aceea avem viza de flotant, care ulterior a expirat si nu am mai reinoit-o.Permisul mi-a fost suspendat si va rog sa imi spuneti de unde mi se elibereaza permisul, de la Brasov care e unitatea emitenta sau din Prahova unde am domiciliul actual?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Potrivit Regulamentului de aplicare a Codului rutier, art. 191, permisul retinut pentru suspendare, indiferent de judetul in care a fost retinut, se trimite organului emitent, unde se pastreaza pana la restituire. Fata de aceste prevederi trebuie sa te adresezi la organul emitent din jud.Brasov. Numai bine!

1 răspuns:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Permisul de conducere va fi eliberat, conform adresei din permisul de conducere. În mod normal adresa din cartea de identitate si cea din permisul de conducere trebuia sa corespunda.