| Elena_Roberta_1995 a întrebat:

am luat o amenda pentru viteza pe 30, pe amenda scrie ca o pot plati in 2 zile lucratoare dar chestia este ca 1 si 2 nu se lucreaza, 3-4 vine sambata si duminica, o pot plati luni tot 50%? daca o platesc luni mai vine instiintare acasa?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O poti plati pana luni, 5.05, pana la terminarea programului cu publicul la Trezorerie, Posta sau CEC Bank.
Zile lucratoare, din 30.04, sunt doar astazi si luni, 5 mai.
Daca platesti in aceasta perioada ai inlesnirea ca platesti numai jumatate din minim, dupa aceasta vei plati amenda stabilita de politist.
Ziua de astazi a fost nelucratoare doar pentru bugetari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai 1 si 2 nu au fost zile lucratoare

| LTAA a răspuns:

Probabil specifica 2 ZILE LUCRATOARE, iar joi si vineri fiind liber (cel putin la sistemul public), nu ar trebui sa fie probleme.

| DeXz2010 a răspuns:

Nu e nicio problema ca o platesti luni