| Alinușș7278289345 a întrebat:

Buna ziua! Am nevoie de niste sfaturi... Marti am traseul pentru a doua oara si am foarte mari emotii, nu vreau sa vina ziua aceea, ma stresez maxim, mi-am mai luat 4 sedinte suplimentare, iar astazi, la prima, nu m-am descurcat atat de bine pe cat trebuia, la modul ca ..eu stiu ce sa fac, sunt stapana pe masina, dar cand sunt in fata faptului implinit, parca pur si simplu nu ma pot descurca, fac greseli, greseli simple dar si grave unele, datorate celor simple si emotiilor. Cum sa nu mai fiu asa? Cum ma pot controla? Eu stiu ca pot conduce, dar teama aceea de politist si de ziua in care il voi da, ma streseaza maxim, ce pot face sa nu mai fiu asa? Imi doresc atat de mult permisul acela, n-as mai suporta sa pic o data, ce sfaturi imi dati? sad

1 răspuns:
| wildthing a răspuns:

Eu inteleg ca tu crezi ca poti conduce, dar asemenea emotii nu sunt normale. Nu toata lumea e facuta pentru soferie. Sa zicem ca iei cumva permisul, iar apoi iesi in trafic...pai ce faci cand vezi un politist sau apare o situatie limita? Te pierzi si cine stie ce tampenie faci. Ce crezi ca-ti face omu' ala care te examineaza? E si el acolo sa-si faca datoria, iar daca mergi ok, nu-ti cauta nimeni nod in papura. Una peste alta, du-te cu curaj si da examenul, gandeste-te ca nu te mananca nimeni, esti doar tu, comenzile si traficul, omul din dreapta nu exista. Daca si de data asta pici, probabil ca ar fi indicat sa nu mai incerci, pentru ca poate nu esti facuta pentru asta. Mult succes!