| CristianOlariu a întrebat:

Bună ziua.Am o cameră de bord osram roadsight50 și se aude un sunet în cameră când o conectez la priza mașinii.nu se conectează nici pe telefon.Ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Fa-i o verificare ia-o in casa si conecteaz-o la PC/laptop prin cablu usb/microUSB, prin conectare aici ma refer la alimentare prin microUSB, filmeaza putin prin casa asa cu ea conectata, nu filma pe bateria camerei fara alimentarea de care am zis ca sa iti dai seama!, cand e conectata (alimentata) prin usb la PC vezi daca se mai aude acel sunet
Daca nu se mai aude inseamna ca are legatura cumva cu alimentarea de la masina
Daca tot se aude atunci este de la camera si poti merge cu ea la un service de reparatii electronice sau si mai indicat un service autorizat sa repare produse de la brandul osram, desi in cele din urma este cumva mai scump
Daca mai ai garantie dupa ce ai certitudinea ca este de la camera, o poti trimite la reparat pe garantie!
Succes