| delhaize a întrebat:

Am câteva probleme cu un vw golf v și nu știu cum să le rezolv, mașină am cumpărat o la mana a! a săptămâna trecută, toate bune și frumoase până când am început să descopăr defecțiunile.
1 Când dau cu spatele cu volanul maxim stânga se blochează volanul și se aude un sunet ciudat.
2 mi-a apărut în bord martorul engine check.
3 când pornesc motorul îmi zice în bord "oil senzor workshop"
4 că prin minune nu mai pot deschide portiera din dreapta spate.
Daca este cineva care mă poate ajuta cu un sfat. Am uitat sa menționez că este un golf v 1.6 fsi, benzina. Poate ajuta cu ceva. Mulțumesc

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai fost tepuit, masina trebuia verificata la volkswagen inainte so platesti, ala zicea ca nu o duce pentru ca nu poate sau nu are timp asa scapai mai usor de el.

| Frank51 a răspuns:

Aici nu se face magie, trebuie sa mergi la un service unde ti se pune tester si afli exact care sunt problemele. Eu zic sa te pregatesti emotional pentru ce va urma.

| KR0NSTADT a răspuns (pentru Frank51):

Explică-i că în cazul lui emoțional înseamnă în primul rând financiar.
Nu de alta, dar la cum se prezintă biata mașină... big grin

| Adrian5575 a răspuns:

Pentru blocarea volanului trebuie facuta constatare. Poate sa fie ceva la coloana de directie sau la caseta de directie.
La martorul check engine nu ai ce sa ii faci, mergi la tester si vezi ce eroare da.
Pentru senzorul de ulei la fel, la tester sa vada ce eroare da si daca e defect, trebuie inlocuit. Poate a lovit-o pe dedesubt si a rupt mufa la senzor.
Nu poti sa deschizi usa din interior sau din exterior? Daca nu merge din interior, verifica siguranta aceea pentru copii, daca este actionata. Daca nu merge din exterior, trebuie cablul de la maner reglat sau daca este rupt trebuie inlocuit, sau broasca inlocuita cu totul, depinde ce gaseste mecanicul acolo.

| badpanda a răspuns:

Trebuia sa te duci cu cineva priceput sa o cumperi.ii plateai ziua dar economiseai vreo 2000 -3000de lei.

| badpanda a răspuns:

Trebuia sa te duci cu cineva priceput sa o cumperi.ii plateai ziua dar economiseai vreo 2000 -3000de lei.
Poate are rumegus in ulei ca sa mearga mai lin motorul.

| Lucian4 a răspuns:

Sfat du-o la service si zi acolo problemele! daca ai stii te apuci in parcare sa o reapari

| KR0NSTADT a răspuns:

Vei afla totul după ce o vor verifica amănunțit cei de la service.

| AlexAndr3r a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un service, nu te juca, este viata ta in joc!