| Daniel_Tataru_1996 a întrebat:

Buna ziua am o dacia solenza si nu imi mai merge inchiderea centralizata din butonul de pe bord la telecomanda nu mai mergea de mult.
Deci cand apas pe butonul de inchidere de langa casetofon se aude de la calculator de sub volan sau de la siguranta doua ticaituri si la sincronizarea cheiei la fel doua ticaituri.
Masina a fost in condens
Funda pentru cel mai bun raspuns

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cred că s a stricat releul acela care cupleaza si decuplează, daca a stat si in condens e clar are ceva releul, de acolo auzi tu ticait, acel ticait i ti arată că releul e stricat, mergi cu masina la un mecanic priceput si o repară.