| CrisuCatalin a întrebat:

Închiderea centralizată nu merge.
Am și eu o problemă la mașina mea pe care am achiziționat-o, aceasta vine din fabrică cu închidere centralizată dar nu îmi funcționează.
Țin să menționez că mașina a avut contactul schimbat și am 2 chei, una pentru închidere/deschidere (o deschid/închid din portieră) și una pentru a porni motorul.
Ledul de la telecomanda se aprinde dar când apăs pe buton nu se întâmplă nimic, am incercat la ambele chei dar totul a fost în zadar.
M-am gândit că poate trebuie să fie sincronizată și am încercat toate variantele dar tot nu a funcționat.
Va rog sa mă ajutați.
Va mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Specifica marca, modelul si anul de fabricatie a masinii.
2. Este telecomanda originala, sau o inchidere montata dupa fabricarea masinii (aftermarket)?

Globul de cristal imi spune ca e vorba de un Opel de 20 de ani, iar telecomanda trebuie programata cu ajutorul unui tester + un baiat cu experienta. Eu am facut asta de cateva ori.