| Cosminellu a întrebat:

Am o intrebare! Am cumparat o masina.Problema e daca o pot inmatricula pe numele meu.Treaba sta astfel:Masina este inmatriculata in Romania pe un proprietar..acesta a vandut-o unui samsar, samsarul mi-a vandut-o mie..samsarul mi-a dat cartea,talonul, itp, rca,contractul lor de instrainare-dobandire,fisa de inmatriculare a samsarului facuta cu proprietarul. In fisa de inmatriculare dintre proprietar si el nu are stampila dela el dela primarie, deci nu a fost luat in evidenta la primarie la el..samsarul cu proprietarul au facut un contract de instrainare-dobandire...samsarul si cu mine am facut tot un contract de instrainare-dobandire...eu i-am dat banii, mi-a dat masina. urmand,,,,,, sa mearga la primarie la el sa puna stampila cum ca nu are datorii.,,,,,, el nu e scris pe talon si nici pe carte.practic masina nu este inmatriculata pe el.In fisa de inmatriculare dintre proprietar si el nu are stampila dela el dela primarie, deci nu a fost luat in evidenta la primarie la el..eu ce pot face acum? Pot inmatricula masina pe numele meu? vreau sa pastrez numerele Ce acte am nevoie,de unde le iau, si unde trebuie sa merg? Multumesc din suflet!

1 răspuns:
| georgyanaaa a răspuns:

Trebuie sa te duci sa iei legatura cu primul proprietar ca sa puna stampila de la primarie si apoi o poti inscrie pe numele tau