| alexfil a întrebat:

Buna ziua, am o skoda octavia 2 /1.6 tdi cayc 2009, cu o problema, la turatie/viteza m ai mare se aprinde martorul sprirala si nu m ai trage si nu se tureaza m ai mult de 2500 turații, dupa ce opresc si o pornesc dispare martorul si merge dar dupa ce ii dau turatie sau viteza se aprinde din nou, a m ai patit cineva?,si daca da, care e rezolvarea?

Răspuns Câştigător
| 120bulevard a răspuns:

E in limp mode masina, du-o la mecanic de urgenta pentru o diagnoza

1 răspuns:
| Sistemulxxl a răspuns:

Temperatura crescuta sau pompa apa/ulei cu defectiune.