| MrJuve a întrebat:

Am probleme cu vasul de expansiune. Imi intra ulei in el si am schimbat radiatorul de ulei. Dar se pare ca nu acesta avea probleme si inca imi baga ulei in apa. Stie cineva care este problema?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil este garnitura de chiuloasa arsa sau chiuloasa fisurata.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Problema e la chiulasa si trebuie urgent rezolvată. Ca e garnitura arsa sau ciupita, ca e chiulasa fisurata sau deformata, nu vei știi pana nu o desfaci. Oricum, daca tot o desfaci, e bine sa o recondiționezi complet: rectificare planeitate, refacere scaune supape, inlocuire simeringuri, reglare tacheți, înlocuire garnituri...

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Garnitura de chiuloasa este arsa.