| 93Mari a întrebat:

Buna ziua, am si eu nevoie de un sfat de la voi. Am un mini one din 2003 si de cateva zile se opreste in mers, cand o accelerezi se accelereaza putin si apoi se opreste. I-am schimbat rampa de injectoare cu cei doi senzori, i-am schimbat pompa cu senzorul insa tot la fel face.
Am pus o pe tester si imi da erorile P3005 si P3002. Ce ar putea fi? Chiar nu stiu ce sa mai schimb.
Anul trecut am mai trecut prin aceeasi problema am schimbat rampa de injectoare si a mers. Insa acum nu.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce-mi plac mie "mecanicii" astia laughing
Ai eroare de valoare prea mica de la un senzor, schimbi senzorul rolling on the floor
Mergi pe linia de alimentare, ca n-ai benzina, mestere. Filtru nou, curatat mufa, suflat conducte, schimbat pompa de benzina daca e cazul, sau releele ei.
Din diagnoza intri in functiile de test, pornesti pompa si vezi cum baga, etc.
Altfel, schimba masina.
Am o Astra 1.6 de vanzare.

| blackann a răspuns:

Incearca sa pui un ren d-ala de Craciun pe ea: nas si urechi.