| Baddboy a întrebat:

Salut. Ford fusion benzina 1.4. 2003 probleme la pornire, in special sezonul rece la câteva zile dar făcu și asta vară mai rar.
Am fost la doi mecanici.
Am schimbat bateria, fișe bujii, filtre tot, clapetă curățată, bujii verificate, pompa benzina bagă
Învârte și nu pornește, daca accelerez puțin când îi dau la automat, o ia până la urmă.
Ori cu spray
Ați mai pățit careva asemănător, ajung sa schimb toate și nu face mașina atât.
Pe tester nu da absolut nimic.
In bord nu apare nimic.
Nu vorbiți de vânzare, e mașină de navetă a lui fratele,
Nu se oprește din mers,

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Masina mananca ulei? o posibila cauza mai mult la diesel ce-i drept poate indica faptul ca segmentii sunt uzati, bine acolo vorbim de pornire prin compresie si e de inteles de ce porneste greu

tipul asta zice ceva interesant :
https://www.youtube.com/watch?v=r-EJlwVawqE

| Baddboy explică (pentru Simpatic):

Am ascultat, spune lucruri bune. Completez foarte puțin.
Mașină are km puțini oricum, cam 110.000

| KovacsB a răspuns:

Macar acum stii ca pe la mecanicii aia doi nu ai ce sa mai cauti.