| kyssme a întrebat:

Buna ziua, am și eu niște amenzi de viteza in Germania din 2019 și as vrea sa știu dacă încă le mai am, un site unde as putea verifica? Sau dacă știți un avocat bun.

5 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Cred ca pe acest site te poti informa dacă ai amenzi neplătite sau chiar și plătite, poți vedea ce sumă trebuie să plătești pentru fiecare amendă, precum și alte detalii legate de infracțiunea comisă.:

https://www.bussgeldkatalog.org/

Sper sa fie ceea ce iti trebuie.

| kyssme explică (pentru helpforyou):

Mulțumesc

| helpforyou a răspuns (pentru kyssme):

Cu mare drag. Sper sa te fi si ajutat.

| Fieraru23 a răspuns:

Dacă locuiești în Romania, nu trebuie sa te sperii dar daca locuiești în Germania, vorbește cu un avocat daca site ul care l-am trimis nu merge, n

| Bertoti_Alice_Marcela_1967 a răspuns:

Și mie mi-au venit niște amenzi din Germania pentru o mașină pe care am vinduto acum 5 ani, chestia este că nu am nici carnet de conducere, întrebarea este nu voi putea merge in Germania, mă vor aresta, sau?