| ford2 a întrebat:

am si eu un ford mondeo din 2001 si tin sa precizez ca am spart baia de ulei. am cumparat alta baie am schimbat-o eu acasa si am facut 40 km cu ea am observat ca picura incet pe langa ceva surub ulei am pus silicon dar tot mai picura ce sa fac mai pot merge asa sau sa remediz problema si pe urma sa merg cu masina

2 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Buna, O dai jos si o cureti cum trebuie, degresezi marginile pe care ai dat cu silicon cu diluant sau curatitor de frana. Dupa pui silicon si o montezi. O lasi cateva ore bune sau chiar o zi inainte sa bagi uleiul. Vezi sa fie silicon special pentru treaba asta ca daca nu uleiul il poate manca.

| George12356456 a răspuns:

Nu ai etansat-o cum trebuie dacă încă curge. Sfatul meu e sa nu mergi cu ea așa, pot apărea complicații. Succes!