| xXxYouYouYouxXx a întrebat:

am și eu un VW Sharan 1. 9TDI AUY din 2005 și la pornirea la rece imi face figuri. Cand o pornesc la rece se pornește bine iar după 2-3 secunde se oprește motorul și că sa il pornesc iar trebuie să țin cheia cam 10-15 secunde sa fortez motorul că sa pornească. Mentionez ca am schimbat recent toate filtrele, uleiul și distribuția. Ce ar putea avea masina?! Va rog sa ma ajutati, multumesc anticipat.

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Se poate cel mai probabil sa fie o chestie din "soft-ul" motorului, intereseaza-te de o remapare (nu pentru cai, modificarea doar a problemei tale, daca aceasta provine din soft), dar inainte de asta fa-i o diagnoza cu VCDS sa vezi daca totul ar fi in regula.