| anonim_4396 a întrebat:

am un ford focus 1.8 tddi din 2003 si mi-a picat calculatorul de injectie(a inceput dintr-o data sa mearga in suturi si pana la urma s-a oprit si nu a mai pornit neam, mentonez ca am reconditionat calculatorul dar a tinut o luna) in fine am dus-o la service i-a pus diagnoza si am hotarat sa schimb pompa cu totul cu una sh deoarece cea veche si curgea.Toate bune si frumoase pana acum...a trecut o saptamana s-a montat pompa am fost acolo are acelasi cod s-a imperecheat cu masina problema e alta masina porneste la sfert insa dupa 2 secunde se opreste.Care sa fie problema?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mie imi pare a fi o problema electronica. Poate chipul nu e recunoscut de ECU.

| ioan135 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Si ru cred ca e o problema electronica si mecanicii cred la fel dar nu au depistato inca, la test nu iese nicio eroare iar pompa a fost imperecheata cu ecu