| DaTRoll a întrebat:

Bună ziua. Am un golf 4 si de la atatea gropi mi s-a rupt suspensie/arcul fata dreapta. Nu s-a rupt de la jumatate sau altcumva. S-a rupt jos, dar jumatate de tura. S-a așezat perfect inapoi doar ca e putin aplecat. Nu se obversa daca nu te concentrezi. Intrebarea mea este daca se poate strica si altceva. Eu am auzit ca se poate duce direcția, e adevarat? Sa merg asa?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu doar ca se amplifica uzura mai multor componente, nu doar a direcției, e vorba si de stabilitatea masinii, de distanta si triectoria frânare, infinal de siguranța ta.

Daca nu îți permiti 100 si ceva de lei sa îți cumperi o pereche de arcuri, ar trebui sa renunți la mașină.

| Alexandru250201 a răspuns:

In special stabilitatea si directia