| Gigiaaaa a întrebat:

Am un motor in 2 timpi nemtesc, este un model vechi dar pana acum nu mi-a facut probleme. Acum se accelereaza si decelereaza singur la un interval de 5 secunde, afuma bujia si la cald porneste poarte greu. Am curatat carburatorul, am curatat bujia apoi am inlocuit-o. Nu stiu ce sa-i mai fac. Compresie e buna, am schimbat setul anul trecut. Va multumesc si astept raspunsuri

3 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Aer fals, nimic altceva, controleaza etanseitatea pe zona colector aer, intre carburator si cilindru! Asta-i si motivul pentru care porneste foarte greu! Este secret numele motorului?

| Gigistoi a răspuns:

Nu e un secret, doar ca nu stiam ce marca este cand am postat pentu ca motorul il am in provincie. Este model Barkas EL 150 si nici acum nu am ajuns sa incerc sa remediez problema tinand cont de sfaturile primite de la dumneavoastra. Va multumesc

| Gigistoi a răspuns:

Cand ajung o sa fac si un filmulet