| XtremeStyle a întrebat:

Am un scuter Aprilia Sonic, 49 cc3. Merge foarte bine
, are in bord 120 km/h, si prinde la drum lung 80 km/h. Intrebarea mea este daca are limitator la aceasta viteza sau daca ar putea prinde viteze mai mari. PSsad1. Am inteles ca fortezi mult motorul daca scoti limitatorul) (2.Am cunostinte care aveau limitat motorul la 50-60 km/h) In cazul meu se poate sa fie limitat la 80 km/h?
Multumesc mult! Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Asa au toate in bord mai mult.nu e limitat, daca era, era la 45.

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E cam viteza lui maxima.Kilometrajul arata mai mult, pentru ca ai posibilitatea sa-i pui motor de 80 sau 125.Pentru asta insa trebuie sa-l inscri in circulatie, dupa ce ti se notifica adaptarea pe cartea motorului si sa ai permis A2.Nu are nici un limitator.Mai mult, daca ai nr.galben si numai categoria AM nu ai voie sa mergi decat sub 50 km\ora

| vykyflorea a răspuns:

Nu este limitat aprilia nu este limitat dar poti schimba carburatorul dar este un risc pentru ca iti nenorocesti motorul