| Al999 a întrebat:

Daca masina are limitator de viteze ce inseamna?
Masina este setata la o anumita viteza si nu o pot depasi?
Merge aa dezactivez limitatorul de viteza ca sa pot conduce cum vreau?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Singurele limitari sunt cele puse de constructor la 250km/h. Nu cred ca te deranjeaza cu ceva limitatea aia

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Las-o asa cum e. Sa nu auzim de tine la Stirile de la ora 5.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai voie sa dezactivezi o limitare de vietza, pentru ca este pusa acolo cu un scop, fiind direct legata de categroia permisului de conducere pe care o ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îl setezi din bord, da la ambele întrebări.

| HEDONE a răspuns:

Nu te afectează pe tine cu nimic limitarea aia, mașina la fel va merge și după ce îi scoți limitarea. Nu limitezi o mașină la 100 hm/h, sunt limitate la 250 kh/h, cam pe acolo. Nu toate mașinile sunt limitate, doar cele care sunt puternice și care sunt capabile să o depăsească.
Ele sunt limitate ca să nu îți pui tu viața în pericol.