| Irinel27n a întrebat:

Bună ziua! Am un vw golf 5 și am o problema care ma deranjează de ceva timp. Are momente când nu bagă căldură deloc în mașină, ci rece, în cazul în care apa e la 90⁰ și butonul de la panou e reglat la maxim căldură. Are și momente când bagă căldură, dar de puțin ori.
Am verificat și motorașul care deschide clapeta de căldură-rece, de la caloriferul de căldură. Termostatul am înțeles că nu e defect.
Dacă aveți ceva variante, ar fi super. Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu se blocheaza clapetele din bord, iar aer sufla bine, atunci ramane doar varianta unui calorifer (radiator bord) infundat.

| Irinel27n explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am înțeles, voi verifica. Mulțumesc frumos!

| AlexGheo83 a răspuns:

De acord cu colegul. Calorifer infundat problema tipica golf 5, 6 passat b6 b7. Nu prea ai ce sa-i faci, trebuie inlocuit

| Irinel27n explică (pentru AlexGheo83):

Ok, mulțumesc frumos!