| Asly_Aly_1992 a întrebat:

am vazut in ultimul timp cat mai multe masini cu exhaust fire (flacari pe toba). As dori sa stiu daca e nevoie de un kit ceva sau e vreo toba speciala. multumesc anticipat!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flacarile nu au nici o legatura cu toba de esapament. Se produc din reglarea raportului de aer-combustibil care intra in camera de ardere a motorului.
P.S.: De obicei se folosesc la masini modificate pentru expozitie, deci daca vrei sa faci asa ceva la masina personala, pana la urma o sa-ti distruga motorul.