| ClaudiuM1997 a întrebat:

Are cineva de aici hyundai i30 sau kia ceed 1.6 crdi sau 1.4 crdi? Is masini/motoare bune? Dar cele pe benzina?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Kia Ceed din 2009, 1.4 benzina. Sunt motoare bune in general, au distributie pe lant deci scapi de grija inlocuirii curelei de distributie chiar daca nu ai facut km respectivi. A mea are doar 35.000 km facuti dar sunt exemplare care au facut peste 200.000 km in 10 ani si inca rezista fara probleme.
Despre motoarele diesel Kia/Hyundai nu stiu nimic.