| ionescuana a întrebat:

Buna ziua!
As vrea sa stiu daca pot schimba(inlocui) pompa de benzina din ansamblul(carcasa pompei)! Dacia Solenza 1.4
Va multumesc!

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Se poate dar e greu. Trebuie sa gasesti un service bun dar nu cred ca merita. Te costa manopera cat un ansamblu complet!

| Angel0 a răspuns:

Se inlocuieste destul de simplu. Pompa costa cam 80de ron iar ansamblul trece de 400.

| anutza a răspuns:

Nu cred ca merge doar pompa cu totul stiu ca la Dacie normala nu se poate sad

| alex_9656 a răspuns:

In primul rand am 12 ani. Pompa se poate strica cand nu are benzina. Incearca sa nu merge cu beculetul aprins.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa inlocuiesti intreaga pompa! Sunt prea putini meseriasi bazati pe asta, iar costul nu justifica lucrarea. Plus ca nu ai garantia unei functionari corecte.