| adriangabor92 a întrebat:

Daca persoana care vinde scuterul second hand are facuta carte rar, itp valabil pana in 2021, asigurare la scuter si il radiaza de la primarie, iar persoana care cumpara scuterul mai beneficiaza in continuare de valabilitate la cartea rar, itp valabil pana in 2021, asigurare la scuter pe numele cumparatorului daca il inmatriculeaza la primarie?

Răspuns Câştigător
| shrink a răspuns:

Itp-ul ramane valabil pana la expirarea lui, doar asigurarea trebuie facuta de noul proprietar
impozitul daca este platit de vechiul proprietar este valabil pe anul respectiv, deci nu se va plati de noul proprietar