| liviunm a întrebat:

de ce cand schimb din treapta a 4 a in 3000 de turatii in treapta a 3a ramane un pic turata?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca faci frana de motor cum ai vrea sa ramana?

| sierra1 a răspuns:

Păi spune-ne tu: rămâne?

| Username272 a răspuns:

Las-o în 2000, si nu o sa iti mai tureze, sau pune mai multă frână, daca nici asta nu functineza Du te cu ea la un service

| ady18 a răspuns:

Frate... se numeste frana de motor. Nu tura motorul cand e rece.
Gandeste-te la un mixer cand il bagi sa mestece ceva mai dur merge mai greu iar cand il scoti din acel bol se tureaza mai tare, asa e si cu cutia de viteze. eliberezi o anumita apasare care o pune pe motor si de aceea se si tureaza/
Cand vrei sa pleci cu masina porneste o si las o 4-5 minute sa isi ia ulei si sa se incalzeasca putin, dupa ce ajunge la 90 de grade atunci poti sa o iei la alergat.
Iar din cand in cand o scoti in afara orasului si o iei putin la alergat schimbari de viteza la 4-5 mii sa se curete.