| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua.
Dețin o Lancia Y 1.2 16v 1998 (86 CP)
Vreau să îi pun faruri led sau ceva de genu.
Am 2 întrebări:
1. De unde fac rost de aceste faruri, care să se potrivească cu modelul mașinii? Sau eventual dacă pot să pun "acele becuri (led) în farurile originale?
Și 2. Pot omologa aceste faruri? Sau pot circula direct cu ele?
Și o ultima întrebare.
Pot pune pe stopurile din spate un fond negru? Ca să arate mișto?
Cine mă ajută, îi dau imediat Funda!

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti deoarece vei lua amendă daca modifici ceva la masină, gîndeste te ca daca mergea cu faruri de care vrei tu o facea fabricantul, dar asa nu merge si daca vei pune tu alte faruri, polittia i ti va reține talonul masinii si permisul de conducere si vei ramane pieton, daca vrei asa atunci pune i ce faruri doresti.