| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, ca sa imi schimb culoarea masinii din gri in negru si sa pun becuri albe in fata la faruri trebuie sa ma duc mai intai la RAR, nu?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca schimbi culoare mașinii trebuie sa mergi și la rar și la înmatriculări pentru talon nou.

Aia cu becurile nu merge, mă îndoiesc că rar autorizează așa ceva

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai voie sa schimbi tu becurile sa aduci alte modificari, lasa o asa de ce vrei sa o vopsesti? Vinde o si i ati alta neagră cum vrei tu, nu merita sa dai bani in service doar asa ca ai tu toane azi vrei negru maine o vrei rosie.

| vlllaaddd a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai care e problema ca o vreau eu neagra si sa i pun becuri albe sau albastre?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru vlllaaddd):

Nu ai voie sa i pui alte becuri, in schimb o poti vopsii ce culoare vrei dar trebuie sa mergi sa schimbi si in talon noua culoare ca altfel i ei amendă si i ti va fi retinut permisul daca te prinde politia si culoarea masinii care este in talon nu corespunde cu ce au ei in față adica masina ta revopsită.

| Freya1 a răspuns:

Dacă schimbi culoare mașini normal ca trebuie sa mergi la rar.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Freya1):

Dar daca vreau sa imi pun becuri albe sau albastre la faruri, si pentru asta trebuie sa ma duc?

| Freya1 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Nu cred ca e legal sa îți pui alte culori la becuri, decât cele standard sau ale mașinii din fabrica.
Pe mine una m-a oprit doar pentru ca am făcut interiorul farului negru, ceia ce nu era neapărat ilegal și a vrut sa ma amendeze ca am xenon cică.

| mi25 a răspuns:

Iti ia certificatul de inmatriculare.