| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua. Detine cimeva un hyundai i30 1.6 diesel din 2009? Ce imi poate spune despre aceasta masina probleme ascunse ceva? Cat consuma? Si daca are piesele scumpe. Multumesc.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuia sa te informezi inainte de a o cumpara.

| Kilop a răspuns (pentru anonim_4396):

A zis cumva că a cumpărat mașina?

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. O avut niste prieteni de familie cam 3-4 ani. Motorul de 1.6 de la ei foarte fiabil mai ales in varianta de 90cp euro 4 ce nu are DPF. Se spune ca i30 e un fel de succesor spiritual al lui golf 4 ALH. Adica e fiabila, ieftina de reparat si economica. Sa nu te astepti totusi sa iti ofere confort la interior sau sa se conduca la fel de bine ca ceva nemtesc dar evident e cu mult peste un logan ca confort. E foarte spatioasa in spate. Consumul undeva la 5 afara, 8 oras sa zic. Recomand masina.

| Viorelaa26 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Multumesc pentru raspuns

| Viorelaa26 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai de-aia ma informez. Doresc sa achizitionez acest model