| KRISTINAxo a întrebat:

Bună ziua. În Ianuarie sunt plecata o saptamana din tara. Acum fac școală de șoferi. Dacă ma programeaza la traseu săptămâna aia, ce fac? Pot refuza data în momentul în care ma programează? Sau trebuie sa ma reprogramez după data efectiva?

4 răspunsuri:
| CameliaCamyBlondina a răspuns:

Buna.Te duci si discuți cu instructorul sau cu secretara de la scoala, ei stiu cel mai bine ce poti face.Am trecut printr-o situație similară in urma cu 3-4 ani, a trebuit să plec o lună.Am fost la cei de la Serviciul de Permise din oras(in general sunt in resedinta de judet), le-am spus că nu pot veni atunci si am fost programată mai tarziu.Depinde însă de oras, de cat de aglomerati sunt, etc.Tocmai de asta ideal este sa discuți cu ei?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pîna in ianuarie mai e destul timp, poti intreba la scoala unde faci, dar nu acum sa intrebi, atunci inainte sa pleci, eventual prin decembrie intreaba i, ca suna aiurea sa intrebi acum, tu crezi ca ei stiu ce o sa fie pana in ianuarie? Este o vorbă care zice: sa mai trăim pîna atunci si vom vedea.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La traseu te programezi tu, dupa ce ai reusit la sala. Asa fiind vei alege o data libera de dupa reintoarcerea ta in tara, daca nu exista una inainte de plecare.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu "aia" te programeaza la traseu, ci tu iti alegi data cand vrei sa dai.