| Ionut321123 a întrebat:

La "cazanu" meu din 94, un golf 3, astazi asa din senin cand mergeam a inceput sa caraie si nu mai intra in viteza. Imi mai merg doar vitezele 1, 3 si 5 iar in mansalier intra dar nu da cu spatele, merge inainte. Ce ar trebui sa schimb la ea? Ambreiaju sau cutia de viteze? Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca era ambreiajul nu iti mai intra in nici o viteza, cel mai probabil cutia sa fie cea cu probleme.

Cand iti e dus ambreiajul iti intra in viteze fara sa mai fie nevoie sa apesi pedala de ambreiaj.

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Probabil este nevoie sa iti regleze cineva timoneria.

| Ionut321123 explică:

Multumesc frumos. Era de la un tampon care sarise de la motor si nu mai intra in viteza, da am rezolvat problema