| lilskies a întrebat:

Bună ziua, nu știu cum să explic atât de bine dar sper să ma înțelegeți.
Am o problemă la schimbător, intră prea ușor in viteza, prea prea lejer.
Atât de lejer încât nici nu-mi dau seama daca am bagat 1 sau nu e extrem de ciudat.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai masina buna, la 3 ani se recomanda schimbul de ulei la cutia de viteze.

| darrio2007 a răspuns:

Esti incepator. In timp te vei obisnui cu schimbatorul.

| Sofer a răspuns:

Tragi spre stânga și împingi înainte și ești în treapta 1.

| lilskies explică:

Cat tip ii ia unui începător să se obișnuiască cu o mașină nouă?

| CerCopiTec a răspuns:

Asa trebuie sa functioneze o cutie de viteze buna, te obisnuiesti cu timpul dupa pozitia manetei