| Polistfever a întrebat:

Se poate sa imi dau masina imprumut altei persone in mod legal in schimbul unei sume de bani? Stiti persoane care fac asta?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da la libera intelegere sau cu acte in regula

| mihai69 a răspuns:

Sigur că poți. Problema cea mai mare va fi când pe adresa ta vor veni amenzi pentru depășirea vitezei, vinietă etc.
Și poate chiar și la imposibilitatea de a reintra în posesia bunului.
Plus că în caz de accident, unii asiguratori nu plătesc dacă mașina nu era condusă de către proprietar.

| RoCkKiD a răspuns:

Poti sa faci asta cu un contract la notar, singura chestie e ca va trebui sa platesti taxe pe banii castigati.