| yonutzzz95 a întrebat:

Buna ziua TPU.De curand as vrea sa imi cumpar o masina, dar marea problema e ca nu este inmatriculata si nu stiu daca este rentabil sa o iau mai ales ca masina este in alta tara.Este vorba despre un Fiat Fiorino din anul 1999 cu o capacitate cilindrica de 1698 si 63 cp (46 kilovati), Norma de poluare Euro 2.Masina este in strainatate si as dori sa o aduc in Romania si sa o inscriu dar nu stiu cam cat ar costa toate taxele necesare...sa vad daca este rentabil sa o mai aduc.Pe internet nu am gasit nimic deocamdata, la RAR, trebuie actele masinii pe care inca nu le am.Dar asa toate taxele sa fie in regula inmatriculata cam cat m-ar putea costa? Dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Taxa de timbru te ajunge vreo 750E.

restul actelor te duc maxim la 1000 ron (aici intra rar, rca, taxele pentru numere si pentru talon de inmatriculare)

4 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut yonutz, taxa de timbru este destul de piparata 1300 euro, RAR-100 euro, asigurare, plus pentru transport 400-450 euro, ajungi la 2000 de euro, nu stiu daca-ti convine! Poate mai bine o cumperi pe asta :
www.autovit.ro/fiat-fiorino-C31715420.html

| Gabriel_Marius_1994 a răspuns:

Mai bine ia-ti un Golf 4, si mai bine ia-l din Romania

| Bl0nduRize a răspuns:

E benzinar sau diesel pretul la taxa difera de la benzinar la diesel. Din ce spui tu daca e benzinar euro 2 e posibil sa te ajunga pe mine motor de 1.6 si 101 cai din 97 Audi A3 ma ajuns taxa de mediu 30 de mil si mai vreo 10 inscrisu plus numere preferentiale si asigurare pe jumate de an.

| yonutzzz95 explică:

E Diesel, am uitat sa precizez...