| snakeciry a întrebat:

Cam cat dureaza sa inscriu masina pe Romania e vb de o masina adusa din Germania si cam cat costa toate hartiutele si toate taxele fara taxa de poluare. Vreau sa vin pe 25 mai in Romania si nu stiu sigur daca am timp sa o inscriu pana pe 8 iunie sunt din Jud Valcea.astept raspusuri!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra repede pe site-ul RAR al orasului tau si fa-ti programare. Dureaza uneori peste o luna sa gasesti "gaura" la inspectia RAR obligatorie, de prima inmatriculare.
Cam 100 de coco costa tot (RAR plus taxa la administratia locala), plus taxa de poluare, care habar n-am cat mai costa zilele astea, functie de emisia de noxe ce iti iese la RAR.
In mod normal, odata facut RAR-ul, a doua zi poti sa platesti taxa locala, sa te duci cu hartiile respective sa iti iei numere si talonul de la Politia Circulatie... alea dureaza cam o zi si mai costa vreo 50 de coco, parca. Deci 3 zile cu totul si vreo 150 de coco.

| snakeciry explică (pentru anonim_4396):

Multam fainwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru snakeciry):

Sa vezi ce-o sa te cocoseze taxa de poluare... eu mi-am luat mai demult un Megane de 1.9 litri, si la RAR m-au incadrat la noxe ca euro3 (deh, diesel, fara catalizator)... am mai dat vreo 800 de coco, desi masina era aproape noua.

| snakeciry explică (pentru anonim_4396):

Opel astra g motor 1.2 euro 3 147 g/kmtongue 120 euro taxa de poluare he he

4 răspunsuri:
| subfocus a răspuns:

Costa cam 1500 ron toate actele, asigurarea, numerele, rar-ul, iesi mai ieftin daca ai la rar omologare europeana. mai adaugi la asta taxa de poluare... daca ai motor mai mic iesi mai ieftin putin