| crzmax72 a întrebat:

Buna ziua TPU si sarbatori frumoase!
As avea si eu o problema la un Golf 4, mi se aprinde martorul airbag cu galben si imi ramane asa si in mers, nu se poate face ceva ca sa-l scot?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu un tester se scoate, obd 2 stiu ca ala e un euroconector care il lasi bagat in mufa unde se conecteaza testerul pentru a obtine un consum mai mic de carburant, facatura chinezeasca de fraierit tembelii.

| baru a răspuns:

OBD 2 si.ti stergi singur toate eroriile aparute.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Faci diagnoza, si vezi de ce se aprinde. De multe ori trebuie doar sterse niste erori aparute de la baterie descarcata, de exemplu, si airbagul devine din nou functional.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Colegii... OBD2 e tipul mufei universale pentru testere, nu vreo diagnoza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obd 2 ar fi solutia ideala.

| BerarulZed a răspuns:

Salut, problema poate sa fie ca un fir sub scaune este deranjat iar conexiunea e slabita. Daca nu, airbagurile pot avea probleme