| crzmax72 a întrebat:

As vrea sa va intreb, oare de ce mi se aprinde martorul galben de la airbag, am un Golf 4, si nu se stinge nici cand motorul este pornit, in rest alti martori nu imi raman aprinsi?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru ca are o eroare, sau mai multe. Poate fi un contact oxidat, un fir rupt, un element defect (airbag, centura), sau modulul stricat.
Daca faci o diagnoza, vei afla ce are.

| OldSoul a răspuns:

Ai defectiune sau contact imperfect la unul din elementele ce tin de airbag (Fie la cel putin un air-bag, fie la un senzor al acestuia).

| Țoglă a răspuns:

Așteaptă câteva zile să dispară.