| cristiancristescudoru a întrebat:

Vreau sa schimb alternatorul la o Bora cu motor de 1.6 16 v AZD din 2001. Ma intereseaza amperajul. Pe al meu nu este scris nimic dupa ce sa ma ghidez, dar cu toti consumatorii porniti, motorul are fluctuatii. Alternatorul se opreste cu incarcatul pe la 11, 8 - 11, 85. De care sa pun? 14 V - 90 amperi sau 14 V - 110 amperi. Cel de 110 amperi este prea mare? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Intra pe autodoc24.ro si gasesti cu vin-ul masinii tale ceva potrivit

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cauți în dezmembrări alternator de golf 4, bora 1.6.

| cristiancristescudoru explică (pentru Sofer):

Raspunsul nu ma ajuta. Ceea ce imi sugerezi am incercat.