| VwBora a întrebat:

Salut TPU,am un bora 2001, 1.6 16 v aspirat,vreau sa-mi pun un power box, vreau sa știu ce e bun pentru modelul asta (nu vrea sa aud "Îți strica motorul" sau "e aspirat în pui degeaba") vreau doar sa-mi da-ți un site

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce e ala aspirat?

| OldSoul a răspuns:

Powerbox e o prostie, nu-ti face mai nimic.
Baga-i o remapare, costa ceva mai mult, dar macar diferenta e vizibila, nu doar in mintea ta.
Eventual mai bine strangi ceva bani si faci ceva imbunatatiri la sistemul de alimentare inainte de remapare.

| VwBora explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Am văzut acolo numai pentru turbo și a zis ca nu vreau sa văd ceva gen "strica motorul" sau "îl pui degeaba"

| TrăieşteClipa a răspuns:

Co o remapare castigi 2-3 caluti frumosi.
Raportul aer benzina nu se poate modifica.
Daca reusesti sa introduci mai mult aer in cilindri poti sa injectezi mai multa benzina.

| VwBora explică (pentru TrăieşteClipa):

Ai citit bine întrebarea mea, ai văzut că nu mă interesează răspunsurile astea

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru VwBora):

Daca vrei performanta cumpara-ti o masina nascuta pentru asa ceva.
O caruta nu poate fi modificata sa alergi cu ea la curse.
Dar esti prea incuiat ca sa intelegi asta.