| Brăduț a întrebat:

Cam cat consumă cu aproximare un motor de 4600 de centrimetri cubi pe GPL?

4 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Vezi ce consum are pe benzina la care mai adaugi 10-15 % diferenta dintre puterea calorica gpl-benzina. Exemplu daca consuma 10 benzina va consuma 11-11, 5 gpl.

| Andrei899 a răspuns:

Cea mai mare prostie sa ai un motor de 4600 de cm cubi pe GPL.Isi pierde performanta

| xerxes1 a răspuns (pentru Andrei899):

Legenda metropolitana cu pierderea de putere.
Poluaza mai putin in primul rand, arderea este mai curata, si costa la jumatate/km.

| IonutCiobanescu a răspuns:

Cred ca 18