| Mirceadumb a întrebat:

Cam cat costa o masina la mana a 2-a. Nu vreau ceva foarte tare, un opel/ vw. Ma pot incadra pana in 4000 euro? De ce multa lume aduce masini din Germania si Bulgaria? Care e diferenta intre tara noastra si acele tari la masini?

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Drumurile pe care au rulat? Tu crezi ca poti compara o masina care a facut 50.000 prin gropile noastre cu una care a facut 100.000 pe Autobahn?
P.S. Te incadrezi lejer. Arunca un ochi pe Mobile.de, gasesti o gramada de super masini in banii astia. Par example, voila - http://www.mobile.de/......93148.html

| DAnc3 a răspuns:

In alte tari de exemplu Germania gasesti masini mai ieftine, uite ceva sport spre exemplu http://www.mobile.de/......8348.html, sau un bmw berlina la un pret foarte bun http://www.mobile.de/......75.html,in orice caz pe mobile.ro gasesti masinile cel mai ieftin.

| TheTimeKiller a răspuns:

Deci, masinile din Germania sunt ieftine(fata de alte locuri) si arata bine. Masinile cu numar de Bulgaria nu trebuie sa plateasca anumite taxe in tara, daca nu ma insel. Gasesti si in tara masini ok(zic eu). Cauta pe tocmai/mercador ca sunt foarte multe big grin. Bafta multa!

| fundrive78 a răspuns:

Depinde ce masina vrei, ce motorizare si anul fabricatiei. Se pot gasi masini f bune pana in 4000 de euro. Masini nu se aduc din Bulgaria f multe ci se inscriu pe Bulgaria pentru ca au taxele f mici dar nu te lasa sa circuli cu ea mai mult de 3 luni, iar din Germania se aduc f multe pentru ca sunt f ieftine si bine intretinute chiar daca sunt mai vechi, ei nu au gropile noastre din asfalt laughing. La suma de care dispui iti poti lua o masina chiar buna, te sfatuiesc sa iti ei ceva nemtesc e mai rezistenta si nu foarte greu de intretinut, mai ales ca sunt mai ieftine piesele. Bafta!

| DragosP a răspuns:

Lumea aduce masini din Germania deoarece acolo nu sunt gropi, masinile sunt ingrijite altfel fata de cele din tara noastra.