| Alina_Kosztner_1997 a întrebat:

Salutare TPU am si eu o intrebare: Vreau sa-mi cumpar o masina si am gasit un opel astra brek la 1500 de euro, este inscrisa pe Bulgaria si am vorbit cu baiatul care vrea sa vanda masina si mi-a spus ca el nu este primul proprietar al masini si ca altcineva a fost adica, el a avut alta masina si a facut schimb cu el cu altcineva pentru opelu-l asta astra si nu au facut procura intre ei acum eu din cate stiu la inscrierea pe Bulgaria el nu este proprietarul ci un bulgar dar daca eu vreau sa cumpar masina acum de la el trebuie sa ma duc pana in Bulgaria sa-l caut pe bulgar ca sa fac procura cu el sau pot face procura si in tara la noi? va rog un raspuns urgent. fundita pentru cine raspunde.

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu te baga,,, este tun! Daca vrei sa cumperi o masina, cartea masinii in original cu folie, unic proprietar, an de fabricatie cat mai recent, chilometrii reali trebuie verificat, actele in regula cu impozitele la zii... daca sunt probleme, te ajut!

| crbogdan a răspuns:

Ii cam complicat trebuie sa faci procura cu proprietarul masinii