| EmilTraian95 a întrebat:

Cam cat costa o opel astra h second hand pe benzina? E de preferat motor de 1.4 sau 1.6? Voua ce impresie v-a facut masina?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am condus una 1.6 acum cativa ani, si m-a dezamagit. Avea ceva probleme, mergea intrerupt si baga benzina in ulei. Am schimbat bobinele la ea, ca era una arsa, dar la fel facea.
Nici proprietara n-avea chef sa bage prea multi bani in ea, si a ramas asa, dar mergea naspa de tot. Am condus-o 2-3km pe un drum de munte, si tragea mai prost decat 1300-le meu, cu care fusesem pe acolo cu o ora inainte. Alta pe benzina n-am condus.
1.4 mi se pare mult prea mic pentru acea caroserie, e o masina grea.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Depinde ce vechime are. Unii ti l-ar da si gratis doar sa scape de el de prin curte.

| Florian20405 a răspuns:

1.4 e prea mic pentru acea caroserie.
1.6 e ok, un an 2006-2007 undeva la 3000-4000E.
http://www.autovit.ro/opel-astra-C33580890.html

| Salu134 a răspuns:

Ce an? daca 2007 de la 5000-6000 euro

| MrAnonym a răspuns:

5500 euro