| donnie112 a întrebat:

vreau sa-mi cumpar o masina second hand intre 2001 si 2004 cu motor 1.8 benzina. m-am gandit la mai multe: opel vectra c, skoda octavia, ford mondeo, volkswagen golf 4.
vreau parerile voastre, care credeti ca ar fi mai buna si de ce, sau ce alta masina v-ar placea voua
va multumesc anticipat
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Braunion a răspuns:

Ford Mondeo sau Skoda Octavia. Sunt masini bine legate, spatioase si sigure. Problema va fi consumul enorm, de minim 11-12% in oras.

2 răspunsuri:
| niculita4tpu a răspuns:

Uite un topic cu multe pareri pe tema Opel Vectra C vs Skoda Octavia. Eu iti recomand sa tii cont si de costul pieselor de schimb (de care vei avea nevoie in viitor, etc), cat costa RCA-ul la fiecare, etc. In ceea ce priveste RCA-ul, iti recomand sa folosesti calculatorul de la http://www.romasig.ro/ Iti va arata gratuit toate ofertele asiguratorilor. Eu de la ei am luat pe urma polita de asigurare si mi-a convenit ca am vazut toate ofertele, reducerile aferente si mi-a fost livrata rapid. Succes!

| BMadalin1992 a răspuns:

Eu am Opel Astra 1.4 TWINPORT 2010 deci... Opel Vectra cred...