| rouaroxa a întrebat:

Cam cat costa RCA-ul pentru o luna?

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Plata asgurarii RCA se face in functie de capacitatea cilindrica a motorului, depinde de la ce firma faci asigurarea. Sunt societati care te ajuta la întocmirea actelor necesare obtinerii numerilor provizorii, care se gasesc de obicei in preajma birourilor unde trebuie sa primesti numerile. Dar nu-ti fa nici o grija, RCA-ul nu poate depasi 50 de roni.Sa porti sanatoasa automobilul si fara evenimente, SUCCES!

13 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

Depinde si de masina.

| just4fun_8801 a răspuns:

Depinde...se calculeaza pe anumite criterii dar cam in medie 150 ron, daca nu intra pe http://www.rcaplus.ro si vezi acolo exact

| cyufulyky a răspuns:

Http://www.rcaplus.ro aici vezi totul...succes;)

| utilizatortpu a răspuns:

Se face mare confuzie între taxa de drum, care o poţi lua şi pe o săptămână şi RCA.Asigurarea se plăteşte pe minim 6 luni şi maxim un an.Chiar dacă tu circuli cu maşina 2 zile pe an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot sunt obligatorii, atunci sa fie si cel mai ieftin. Prin www.rca-ieftin.com primesti asigurari rca in 4 RATE. Compara (rca ieftin) si comanda-l online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa fac si eu o asigurare la un papuc 1307 pe o luna de zile?

| iuddavali a răspuns:

Cel mai bine e sa calculezi

https://www.facebook.com/......malink.php

pentru ca sunt o multime de factori

| andreea3216 a răspuns:

De principiu o asigurare pentru o luna costa sub 50 de RON, difera suma in functie de masina detinuta.

| rouaroxa explică:

Da, dar am nevoie de Rca pe o luna pentru numerele provizorii... nu am mai avut masina, dar asa mi s-a spus... sad

| rouaroxa explică:

Multumesc, Stefan si tuturor... a costat 38 de lei la CARPATICA.

| Thunderwave_Adriana_1986 a răspuns:

In functie de masina ta, uite un site care iti da garantat reduceri si cea mai ieftin polita RCA http://rca-ieftina.com

| Catalinos a răspuns:

RCA-ul se poate calcula folosind calculatoarele de RCA. Unul dintre ele este cel de pe www.rcaieftin2011.ro Contine preturile updatate pentru asigurarea RCA. Succes!