| WayhaughtK a întrebat:

Cam cat se castiga in detailing auto? (colanatare, pus de folii sau spalat profesionsit)?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Ca in orice meserie de genul acesta e un functie de cati clienti ai, apoi de ce rezultate ai, ce solutii folosesti si nu in ultimul rand ce preturi ai.
Atentie ca detailingul auto nu este totuna cu colantarea!
Sunt serviceuri care fac toate lucrurile expuse de tine, adica inclusiv foliere, si sunt altele care se ocupa numai cu detailing auto exterior -interior etc
Sunt persoane fizice care fac la negru si traiesc din evaziune facand acest tip de detailing, de fapt cred ca primul care a inventat acest detailing auto a fost un samsar, de atunci toti pe toate drumurile fac, unii mai bine altii mai rau.
De inceput ca o persoana singura care isi face sa zicem un PFA si presteaza acest tip de servicii, se poate castiga destul de bine dar conteaza cat de bun esti, ca daca esti bun o sa ai si preturi pe masura si clienti.
Ca sa pui si folie auto (Care necesita autorizare RAR) sa faci si colantare auto cred ca ai nevoie de o hala mare si de mai mult de 1 angajat, plus pricepere!