| daisy22 a întrebat:

Cam cat timp dureaza sa inscriu masina in Romania? Depinde aceasta si de capacitatea motorului sau de marca? funda pentru raspuns

Răspuns Câştigător
| sincer a răspuns:

2-3 zile
In prima faza trebuie sa iti faci RAR-ul, apoi sa iti traduci actele, sa iti faci dosarul complet pentru inmatriculare, sa iti platesti taxa de inmatriculare la finante, astea sa zic ca ar dura 2 zile pana aici apoi dupa ce ai dosarul complet mergi la politie la biroul inmatriculari, daca ajungi pana la ora 9 dimineata ai sanse sa iti iei in aceeasi zi numerele(chiar daca sunt preferentiale). Bafta.