| rudragos a întrebat:

Cam cati Km/luna face in medie o masina de la inchirieri auto?

14 răspunsuri:
| mariobros a răspuns:

Eu am facut putin peste 5000 cu o masina inchiriata.

| mariobros a răspuns:

@mg daca mie imi era adresata intrebarea, m-a costat doar combustibilul.

| mariobros a răspuns:

N-am de ce sa spun cat m-a costat km, deoarece masina a fost inchiriata de firma pentru care lucram eu, doar combustibilul era problema mea. E clar ca @rudragos este interesat de cati km ar putea cineva sa faca cu masina lui in eventualitatea ca ar fi optat pentru predarea masini lui o perioada la o firma de profil.

| arhivistu a răspuns:

Eu in 2 saptamani am mers cu un pejo 307, 3150 de kilometri, numai forja cu ea...de o mai tineam o luna cred ca o terminam

| rudragos explică:

Am o toyota avensis in leasing, mai are 4 ani garantie... dar cu criza asta nu stiu cat mai pot plati la ea; si ma gandeam sa o dau la o firma de inchirieri pe o perioada de un an, pana ma mai relaxez fiscal, si sa plateasca ei ratele. Deci cam vreau sa aflu cat de sifonata iese masina dupa un an de utilizare la ei ca sa stiu daca se merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sa fie! Si cit te-a costat distractia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din fericire ( pentru masini ) acum se poate urmari unde este masina inchiriata ( cu precizie de citiva metri ), se stie cu citi km la ora merge, daca se supara firma va poate bloca masina indiferent unde sinteti pe planeta asta! sa nu credeti ca ai sint handicapati si inchiriaza masinile aiurea. Vad ca nimeni nu spune cit a platit pe km.
In legatura cu dat masina la o firma... nu cred. Firmele si-au scos masinile la vinzare. 4 ani pentru o masina de inchiriat este mult! Acolo sint masini mai noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| Sanziana88 a răspuns:

Am inchiriat de la www.ascar.ro, vara trecuta si in doua saptamani am facut aproximativ 3000 de km, deci in sezonul de vacante, sunt rulate bine de tot masinile, nu gluma.

| Sanziana88 a răspuns:

Nu stiu daca mai este relevant raspunsul meu, dar am inchiriat de la www.kamoauto.ro o masina si am facut in 7 zile putin peste 1500 de km, deci se fac foarte multi.

| bubu2405 a răspuns:

Daca aveti nevoie de o firma de inchirieri autoturisme serioasa si cu preturi bune / rent a car in Sibiu gasiti aici www.vabovaspeed.ro sau pe www.facebook.com/rentacar24

| ionmircea a răspuns:

Undeva la 800 kilometri, asta daca nu iese din Romania.

| paraschivrazvan25 a răspuns:

Am gasit aici mai multe raspunsuri la aceasta companie de inchirieri auto Bucuresti sper sa te ajute https://www.rent-a-car-otopeni.ro/

| AlexandruPopa28 a răspuns:

80.000 KM pe an.
Nu poti inchiria masina ta personala catre o firma de profil vezi legea 36.